OBEZİTE HİPNOZ TEDAVİSİ

OBEZİTE HİPNOZ TEDAVİSİ

KALICI ZAYIFLAMA, HİPNO DİYET

"Hipno diyet" konusuna girmeden önce normal/klasik diyetlerin neden başarısız olduğuyla ilgili bazı gerçeklerle yüzleşelim. Vücudumuz akıllıdır, hatta bizden daha akıllı... İnsan vücudu evrim süreci içinde yaşamının devamını sağlamak için pek çok gıdayı seçmeyi ve yenebilir hale getirmeyi öğrenmiştir. Farklı gıdalar, farklı enerji değerleriyle beraber besin yelpazemizde yer alırlar. Normal bir vücut, bu besinlerden harcadığı kadar enerji alır. Dolayısıyla şişmanlamaz!

Size çok önemli bir sır vereceğim. Klasik diyetlerin söylediği gibi "şişmanlatan besinler" diye bir şey yoktur. "Zayıflatan" veya "şişmanlatmayan besinler" olmadığı gibi.

Vücudumuz akıllıdır. Acıkmayı, doymayı, neyi ne zaman yiyeceğini, ne kadar yiyeceğini bilir. İdeal kilosunu ve onu nasıl koruyacağını da bilir. Bunu vücudunuzdan iyi bilmek diyetçilerin ne haddine!

Obezitenin en büyük sebebinin saçma sapan diyetler olduğunu öğrenmek sanırım trajikomik bir durum yaratıyor insanda, kabullenmesi biraz zaman alabiliyor. Fakat her türlü diyete karşı önce biraz kilo verip sonra daha fazlasını almak vücudun normal doğası. Öyle ya, aç kalan vücut uzun süre yiyecek bulamayacağını düşünüyor, yiyeceği bulduğu zaman da yükleniyor, doymak bilmiyor, aldığı gıdayı da enerjinin depo formu olan yağlara dönüştürüyor. Şimdi suçlu kim, kilo alan vücudunuz mu, iradesizliğiniz mi, yoksa büyük zorluklara katlanarak yaptığınız diyetinizin ta kendisi mi?

"Hipno diyet" ile beraber yasak-serbest besin şemalarınızı bilincinizden ve bilinçaltınızın derinliklerinden silebilmekte göstereceğimiz sürat, bedeninize kıtlığın gerçekten bittiğinin haberini verecek. Vücudunuz normal doğasıyla yeniden tanışırken sofranız da huzura ve neşeye yeniden kavuşacak.

"Hipno diyet" ile vücudunuza, uygun dille, savunma yapmasını gerektiren kıtlık koşullarının ortadan kalktığını ve bir daha da geri gelmeyeceğini anlattığınızda...  depo yapmak, stokları arttırmak vb. önlemlerin... doğanızın sizin için öngörüp genetiğinize yazdığının ötesinde rezerv bulundurmanızın hiçbir gereği kalmayacak.

Sonuçta değişim kendiliğinden ve kolay olacak... "Organizmanız" her insan gibi sizin de sahip olduğunuz "ağırlık dengeleme yeteneği"ni yeniden kullanmaya başlayacak ve ideal kilonuza kalıcı bir şekilde gelebileceksiniz.

 

SPOR YAPMAK ZAYIFLATIR MI?  

Sporu, hareketi yaşamınıza neden kattığınız önemli. Amacınız keyif almak, eğlenmek, bedeninizi zinde tutmak ise hiçbir itirazım yok; spor hem fiziksel hem psikolojik sağlığınız için harika bir şeydir.

Spora zayıflamak için başlayanlar ise bilmeliler ki, hareketi artırdığınızda vücudunuzun enerji harcamasını bir miktar yukarı çekmiş olacaksınız, buna bağlı olarak almanız gereken enerji miktarı artacak. Beslenme duyumları ile barışık olanlar karınlarının biraz daha çok acıktığını, biraz daha fazla yemek yediklerini fark edebileceklerdir. Ağırlık dengeleme yeteneği etkin bir şekilde kullanılıyorsa enerji terazisi herhangi bir sıkıntı yaşamadan biraz daha üst bir düzeyde yeniden dengelenecektir.

Kilo sorunu yaşamayan, aynı zamanda ağırlıkları ile saplantıları olmayanların spor yapmaya başladıklarında zayıflamadıklarını, daha önceye göre biraz fazla yiyerek aynı kiloda kaldıklarını kolaylıkla gözlemlediğimize göre... Spor yapmanın, daha fazla hareket etmenin kendi başına zayıflatıcı bir etkisinin olmayacağı aşikardır.