15 GÜNDE KEKEMELİK TEDAVİSİ (GARANTİLİ)

15 GÜNDE KEKEMELİK TEDAVİSİ (GARANTİLİ)

Antalya'da kekemelik bitti!

Antalya kekemelik merkezi olarak sizleri %100 sonuç veren garantili eğitim metodumuzla 15 günde konuşma bozuklukları probleminden sonsuza kadar kurtarıyoruz. Kekemelik tedavisi ile çok kısa bir sürede akıcı bir konuşma yeteneği kazandırmanın yanında bir kişilik geliştirme hareketidir. Eğitimimizi alan insanın özgüven problemi kalmaz, motivasyonu zirveye çıkar. 
1. gün: Zihinsel arınma dönemi 2. gün: Zihinsel arınma dönemi 3. gün: Su gibi konuşma akıcılığı elde edilir. 4. gün: Sıfırdan konuşmaya başlanılır. 5. gün: Kişi kendisine güvenmeye başlar. 6. gün: Korkularından arınır. 7. gün: Artık bir kekeme değildir. 8. gün: Doğru nefes alıp nefesini kullanmayı öğrenir. 9. gün: Ailesiyle ve yakın çevresiyle konuşur. 10. gün: Herkes konuşmasının düzeldiğini söyler. 11. gün: Özgüvenini kazanır. 12. gün: Heyecanlı ortamlarda rahat olur. 13. gün: Aileler memnuniyetini dile getirir. 14. gün: Kekemelik artık tarih olmuştur. (Bir kekemelik merkezi internet sayfasından alıntıdır.)


DİL TERAPİSTİ UYARDI: KEKEMELİK TEDAVİSİ 15 GÜN DEĞİL EN AZ 6 AY SÜRER.

Tedavi edilebilir bir hastalık olmasına rağmen yıllarca gizlenen kekemelikten kurtulmak mümkün. Özellikle büyük şehirlerde vitrinlerde sıkça rastlanan '15 günde kekemeliğe son' tabelalarının aldatmaya yönelik olduğunu söyleyen Dil terapisti ve pedagog Prof. Dr. Emre Nuri Korkut, vatandaşlara aldatılmama uyarısı yapıyor. Kekemelik tedavisinin bütün taleplere rağmen sigorta kapsamına alınmamasını eleştiren Korkut, "Kekemeliğin zihinsel olarak atılması en az 6 ayı gerektiriyor. Yaklaşık bir seneye yakın bir zaman var ki bu bile kısa süre olabilir. Ama sosyal şartlar, çalışma hayatı ve gurbetçilerin izinlerini nakde çevirmek için belirlenen 15 günlük süredir, hiçbir dayanağı yoktur." dedi. (Bir haber sitesinden alıntıdır.)


Kime inanalım? Garanti veren 'Kekemelik tedavi merkezi'ne mi, kekemelik en az 6 ayda düzelir diyen karamsar profesöre mi?

→→ Yazının devamı için...

Dr. Anıl Uluhan - Hipnoterapi Uzmanı