İYİLİĞİNİZ İÇİN SİGARAYI BIRAKMAYA HAZIR MISINIZ?

İYİLİĞİNİZ İÇİN SİGARAYI BIRAKMAYA HAZIR MISINIZ?

Her yıl binlerce insan sigarayı hipnoz kullanarak bırakıyor. Antalya Hipnoterapi Merkezi olarak üç seanslık hipnoz programımızla sizi bu başarıya ulaştıracağımız konusunda iddialıyız. Sıklıkla sadece TEK BİR SEANS'ın bile yeterli sonuç verdiğini görmekteyiz. 

Eğer daha önce profesyonel yardım almaksızın sigarayı bırakmayı denediyseniz bunun zorluklarını deneyimlemişsiniz demektir. 

Bazı insanlar nikotin bantları ve nikotin sakızlarıyla sigarayı bırakmaya çalışırlar, bazıları ise elektronik sigara ile. Ve bunların çoğu geçici bir süre sigaradan uzak durmayı başarsalar bile kısa zaman içinde sigaraya yeniden başlamışlardır. Son zamanlarda Amerika ve Avrupa'da 6000'den fazla denekle yapılan büyük çaplı klinik çalışmalar hipnozun nikotin replasman tedavilerine göre 3 kat daha etkili olduğunu kanıtlamaktadır.

Pek çok insanın sigarayı bırakmaktan uzak durmasının basit bir sebebi var, çünkü onlar sigarayı bıraktıklarında kendilerini hayatlarındaki yoğun baskı ve stresle başa çıkmalarında onlara yardımcı olan bir şeyi kaybedeceklermiş gibi hissediyorlar.

Bilinciniz ve mantıklı zihniniz sigaranın sağlığınıza uzun vadede büyük zararlar verecek kötü bir alışkanlık olduğunu bilir fakat bilinçaltınız yine de bu basit gerçeği umursamaz ve sigara içmeye devam etmenize izin verir.

İnsanlar arasında sigara içmenin sebeplerinin ve sonuçlarının herkes için aynı olduğu şeklinde doğru olmayan bir inanış var. Aslında nikotinin fiziksel bağımlılık yapıcı etkisinden ötede azımsanmayacak çoğunluktaki insanın sigara alışkanlığı ile ilişkili altta yatan önemli psikolojik problemleri vardır. Neden bazı insanların sigarayı bırakmak için tek değil de, üç veya dört hipnoz seansına gereksinim duyabildiklerinin altında yatan gerçek budur.

SİGARAYI BIRAKMAYA KARAR VERDİNİZ. HASAR TESPİTİ VE DÜŞMANI TANIMA ÇALIŞMASI YAPMAK İÇİN SEANSTAN ÖNCE ŞU SORULARI KENDİNİZE SORMANIZI ÖNERİRİM...

Sigaradan dolayı gözle görülür herhangi bir sağlık problemi yaşamaya başladım mı? Nefes almakta güçlük çekiyor muyum? Efor harcamam gerektiğinde kolayca yorulup tıkanıyor muyum?

Panik atak benzeri durumlar yaşıyor muyum? Sigaraya stresimi veya paniğimi azaltmak, gerginliğimi yatıştırmak için ihtiyaç duyuyor muyum?

Sigara içtiğim günün belli zamanları veya belli bir çevre var mı?

Sigaranın moralimin yükselmesi veya güvenimin artmasına yardımı var mı?

NEDEN İNSANLAR SİGARAYI BIRAKAMIYOR? TÜM SEBEPLERİN BİRLEŞTİĞİ ORTAK NOKTA........"KORKU"

-Bir dostunuzdan veya bir zevkinizden vazgeçeceğiniz düşüncesinin korkusu...

-Hayattan zevk alamayacağınızın veya stresle başa çıkamayacağınız düşüncesinin korkusu...

-Kilo alacağınız düşüncesinin korkusu...

-Başınıza gerçekten korkunç bir şey gelene kadar sigarayı bırakamayacağınız düşüncesinin korkusu...

-Gerçekten istemenize rağmen asla başaramayacağınız düşüncesinin korkusu...

Yanlış bir düşünceye inanmanın verdiği korku sigarayı bırakmayı sizin için çok acılı ve çok zor hale getiren sebeptir. 

DOĞRU YERDESİNİZ, ÇÜNKÜ HİPNOZ İLE KOLAY OLACAK.

Klasik ve modern hipnoz yöntemlerini birleştiren yaklaşımımız bilinçaltınızın süreç boyunca sakin ve değişime hazır durumda kalmasını sağlıyor. Sürecin sonunda mutlu bir sigara içmeyen birey olmanın verdiği hissi tadacaksınız. Herhangi bir şeyden mahrum kalma hissi yaşamadan, bir şey feda etmiş gibi hissetmeden, herhangi bir acı çekmeden.

Dahası, geri kazandıklarınızın verdiği mutluluk olacak... Sağlığınızın gittikçe iyileşmesi, hasar görmüş tat ve koku duyunuzun yerine gelmesi, daha rahat nefes alıp verdiğinizi fark etmeniz ve daha büyük bir enerjiye sahip olmanız!

SON BİR SORU

Sigarayı bıraktınız. Rahatlamış, tatmin olmuş ve güven hissi içindesiniz. Sigara bağımlılığından kurtuldunuz ve kontrol artık tamamen sizde. Size uzatılan bir sigarayı alır ve içer miydiniz? Cevabınız 'HAYIR' ise hipnozla sigara bırakma programımız tam da size göre.

Bu yardımı almanın son faydası da tabii ki maddi getirisi. Ortalama bir sigara içicisi bu sayede yılda 6000 lira ekstra gelir elde edecektir.

Sigara içmeyen biri olmaya hazırsanız iletişim bölümünden bana mesaj yazabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.  

Dr. Anıl Uluhan - Hipnoterapi Uzmanı
İYİLİĞİNİZ İÇİN SİGARAYI BIRAKMAYA HAZIR MISINIZ? Etiketleri

sigara sigarayı bırakmak sigaradan kurtulmak hipnoz hipnoterapi korku